shape image
لهف

تحلیل آمار پیج اینستاگرام

تحلیل آمار پیج اینستاگرام

R and D  یا همان Research and Development به همراه Market Research از مهم ترین شاخه های دیجیتال مارکتینک به شمار می روند. در اصطلاح به فارسی می توان این دو مطلب را در تحلیل بازار خلاصه نمود. تحلیل بازار در واقع چه به صورت واقعی و چه به صورت مجازی و دیجیتال نه تنها برای راه اندازی و سودآوری یک کسب و کار مفید است بلکه امری کاملا ضروری است. در کسب و کارهای اینستاگرامی نیز با استفاده از تحلیل داده و بازار هدفتان می توانید استراتژی های فروش بسیار سودمندی را طراحی کنید و سود خود را چندین برابر کنید. تحلیل آمار پیج اینستاگرام المان های بی شماری را شامل می شود که با توجه به هر یک از آن ها می توانید پلن های متعاقب خود را با بیشترین بهره بچینید.

تحلیل پیج اینستاگرام به چه دردی می خورد؟

آمارهایی که از هر پیج بدست می آید شامل فاکتورهای بسیار زیادی می شود. این تحلیل ها می تواند از میزان لایک، کامنت و بازدید پست های شما باشد، می تواند از زمان های پر بازدید پیجتان باشد، تحلیل بر اساس جنسیت کاربران شما، میزان علاقه قشر خاصی از فالوورها به برخی محصولات، اگر بخواهیم روی این آمار و ارقام زوم کنیم نتایج شگفت انگیزی از آن حاصل می شود.

شما با تحلیل آمار پیج اینستاگرام خود راه پیش روی خود را با وضوح خیره کننده ای ملاحظه خواهید کرد.

زمان: یکی از شگفت آورترین مسائلی که از تحلیل آمار پیج اینستاگرام بدست می آید، پیدا کردن مناسب ترین زمان برای ارسال پست است. شما با استفاده از آمار بازخورد ها و تعاملات پیج خود با ارسال پست و استوری در ساعات مختلف شبانه روز و روزهای مختلف هفته به این مسئله خطیر پی خواهید برد که چه زمانی از روز و چه روزی از هفته بهترین زمان برای ارسال پست طلایی است. این کار در هر هفته و یا در ساعات طلایی هر روز می تواند به شما در بازدید و ویو پستتان بیشترین کمک را بکند. تحلیل آمار به شما نشان می دهد که تیر آخر را چه زمانی پرتاب کنید.

تنوع محتوا: با تحلیل آمار پیج اینستاگرام در خصوص گونه های مختلف محتوایی (عکس، متن، ویدیو و موشن گرافی) می توانید دریابید که مخاطبان شما بیشتر به کدام نوع از محتوا علاقمند هستند و بیشتر چه نوعی از محتوا را می پسندند. با این کار تا حد بسیار زیادی در هزینه های بعدی صرفه جویی خواهید کرد.

جنسیت: با استفاده از آمارهای اینستاگرام می توانید دریابید که مخاطبان شما از چه گروهی هستند. هم از نظر جنسیت و هم از نظر سنی می توانید بفهمید که چه دسته از محتوای شما را چه گروهی از مردم دوست دارند.

آمار کلی فالوورها:  فالوورها در اینستاگرام با ارزش ترین دارایی شما هستند. شما با تحلیل این دارایی ها و ثبت آمارهای مربوط به آن ها پلن های درآمدزایی زیادی را می توانید تعریف کنید. فالوورهای شما اگر دارای دسته بندی باشند، آمار فعالیت آن ها مورد رصد شما قرار گیرند می توانید در قدم های بعدی از آن ها برای کسب سود بیشتر کمک بگیرید.

این آمار و ارقام در طولانی مدت کمک های شایانی به شما خواهند کرد. با ترکیب نتایج حاصل از آن ها می توانید بیشترین سود را با کمترین هزینه بدست بیاورید؟ اما چگونه؟

ببینید با یک مثال ساده برای شما این مطلب را اینگونه شرح دهیم، شما با تحلیل زمان می توانید بدست آورید که چه زمانی برای شما طلایی است و می توانید در آن زمان بیشترین بازخورد را بگیرید. از طرفی دریافته اید که فالوورهای شما چه نوعی از محتوا را بیشتر می پسندند. شما دیگر لازم نیست با هزینه های زیاد هر هفته و هر روز استودیو، بازیگر، فیلمنامه، مجری و ... استخدام کنید و ویدیو بسازید. شما کافی است هفته یک ویدیو بسازید و آن را در بهترین زمان به نمایش بگذارید.

یکی از خدمت های نوپایی که اینستاگرامین به تازگی ارائه می دهد سرویس تحلیل آمار پیج اینستاگرام است. بنابه بودجه شما و هر مقداری از تحلیل که بخواهید اینستاگرامین به شما کمک می کند تا کسب و کارتان را به خوبی رشد و رونق بدهید.