shape image
لهف

کسب درآمد از اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام

یکی از نوین ترین شیوه های درآمدزایی و پول درآوردن استفاده از فضای مجازی و پلتفرم های موجود در این فضا می باشد. در بین تمام رسانه های جمعی مجازی به خصوص در ایران اینستاگرام بهترین بستر را برای این کار فراهم کرده است. کسب درآمد از اینستاگرام آن را تبدیل به محل کسب و کار و یک شغل کرده است. اما باید ببینیم که این کار به چه ترتیبی میسر می شود.

کسب درآمد از اینستاگرام به یکباره و یک شبه حاصل نمی شود و نیازمند تلاش و کوشش اولیه بسیار است. اگر بخواهیم روش های درآمدزایی این شبکه اجتماعی را مرور کنیم به چند دسته کلی برخواهیم خورد که هر یک استراتژی خاصی را دنبال می کنند.

1- کسب درآمد از اینستاگرام به روش اینفلوئنسرها: این روش به یکی از پر طرفدار ترین روش های کسب درآمد از اینستاگرام تبدیل شده است. در این روش بلاگر یا همان اینفلوئنسرها سبک خاصی از زندگی را به مخاطبان خود شرح می دهند. روش درآمد این گروه می تواند متفاوت از هم باشند.

  • عده ای با تبلیغات مستقیم کالا یا خدماتی را برای شرکت های مختلف تبلیغ می کنند و از این روش درآمدزایی می کنند.
  • دسته ای هستند که تبلیغ نمی کنند اما با روشی هوشمندانه سبک زندگی خود را به معرض نمایش می گذارند با این کار مخاطب خواسته و یا ناخواسته به سمت و سویی حرکت می کند که اینفلوئنسر محبوبش می رود. به این ترتیب کتاب هایی را می خواند که او می خواند. کودک خود را به مهدی می برد که او می برد و الی آخر. این دسته از اینفلوئنسر ها با حضور در اماکن گوناگون تولید پول می کنند.
  • دسته از اینفلوئنسرها هستند که توسط برندی خاص اسپانسرینگ می شوند. نمونه های بارز این دسته را می توان به افراد مشهور و سرشناسی مثل رونالدو و یا کایلی جنر دانست. این دسته ممکن است برندی خاص را شامل شوند و یا این که در حالتی بهتر برند خود را تبلیغ کنند.

2- تبلیغات در اینستاگرام: عده ای در اینستاگرام هستند که با خلاقیت و یا انجام حرفه ای خاص می توانند فالوورهای زیادی را جذب کنند. این عده با انتشار تبلیغ به صورت پست و استوری می توانند کسب درآمد کنند. به طور کلی این دسته به دو صورت کسب درآمد می کنند.

  • ساخت تبلیغات و تیزر: این دسته با هنر فیلم سازی و یا عکاسی وجلوه های ویژه می توانند با ساخت ویدیو و تیزرو تبلیغات و انتشار آن کسب درآمد کنند.
  • انتشار تبلیغات: دسته بعدی کسانی هستندکه فقط به علت فالوور بالا با نرخ های مربوط به خود تبلیغات دیگران را به صورت پست و استوری منتشر می کنند.

در هر روشی که می خواهید از اینستاگرام پول بدست بیاورید باید در گام اول مخاطبان زیادی را با موضوع فعالیت خود درگیر کنید. برای این کار شما نیاز به افزایش فالوور و بازدید پیج خود را دارید.

راه های افزایش فالوور پیج اینستاگرام

روش های مختلفی برای افزایش فالوور وجود دارد. یکی از جدیدترین و محبوب ترین روش های افزایش فالوور اینستاگرام استفاده از ارسال دایرکت انبوه اینستاگرام است. شما می توانید با استفاده از پیکیج های ارسال دایرکت انبوه در حوزه کاری خود به پیشرفت بسیار سریعی دست پیدا کنید. همانطور که گفته شد لازمه کسب درآمد از اینستاگرام بالارفتن مخاطب واقعی و مشتاق به حوزه کاری خودتان است. دایرکت انبوه روشی است که به شما این اطمینان را می دهد تا پیجتان به کسانی معرفی شود که خواستار محصول و یا خدمات شما هستند.

درست است که تعداد بالای فالوور واقعی به مثابه سرمایه نهان شما تلقی می شود اما نباید از این نکته غافل شد که فالووری که علاقه ای به فعالیت شما نداشته باشد همانند فالوور فیک برای کسب و کار شما بی فایده است. به همین دلیل است که روش دایرکت انبوه می تواند بهترین گزینه برای افزایش فالوور واقعی و موضوعی شما باشد.

نکته بعدی که قابل اهمیت است تعداد لایک و ویو پست و استوری شماست. یکی از مهم ترین نکته ها در این که پیج شما توسط افراد غریبه مشاهده شود و یا به بیان بهتر وارد صفحه اکسپلور اینستاگرام شود این است که تعامل بالایی از نظر لایک، ویو و کامنت با مخاطبان ایجاد شود. شما با افزایش ویو و بازدید پیجتان علاوه بر این که شانس خود را برای رفتن به اکسپلور افزایش می دهید می توانید در تبلیغات اینسایت خود این نکته و این اعداد و ارقام را اعتبار کار خود قرار دهید.

همه این نکات تاثیرگذار نیستند مگر که یک مدیریت خوب و منظم بر روی صفحه شما انجام شود. شما برای این که از پیجتان درآمد کسب کنید می بایست مدیریتی منظم و شبانه روزی روی آن داشته باشید. تمامی نکات بالا زمانی جواب می دهد که در زمینه تولید محتوای متنی و سمعی و بصری نکات آن را رعایت کنید و کیفیتی مطلوب ایجاد کنید. نکته دیگر زمانبندی در پست و استوری گذاری است. یکی از نکات مدیریتی پیج اینستاگرام این است که چه زمانی برای پست گذاشتن مناسب است. این زمان با توجه به موضوع پیج و به کارگیری یک سری تکنیک خاص به دست می آید. از دیگر وظایف مدیر پیج این است که در استفاده از لوکیشن ها و هشتگ ها و نکات مربوط به آن دقت لازم را داشته باشد تا بهترین نتیجه را حاصل کند.

روش های افزایش فالووری به همراه یک مدیریت خوب می تواند شما را به نقطه ای برساند که درآمدی ثابت و چشم گیر از صفحه اینستاگرام خود داشته باشید.