shape image
نکته هایی موثر در استفاده از لایو اینستاگرام

نکته هایی موثر در استفاده از لایو اینستاگرام

لایو اینستاگرام یکی از ابزارهای جالب و سودمند اینستاگرام است که کمک بسیاری به جذب مخاطب می کند. اگر بتوانید نکات طلایی استفاده از لایو اینستاگرام را فرابگیرید قادر خواهید بود بیش از گذشته با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید به اعتبار خود بیافزایید.

رونق کسب وکار در اینستاگرام با افزایش مخاطبان و فالوورهای شما اتفاق می افتند؛ این امر میسر نمی شود مگر با به کاری گیری تمام ابزارها و آیتم هایی که این پلتفرم در اختیار ما قرار داده است. یکی از این ابزارهای رایگان و بسیار سودمند لایو اینستاگرام است. بسیاری از کسب و کارهای اینستاگرامی در کنار تولید محتوای مناسب و کاربردی از ابزار های مختلف اینستاگرام از جمله لایو استفاده می کنند. لایو اینستاگرام این امکان را به شما می دهد تا با مشتریان خود به صورت زنده در ارتباط باشید و یا حتی محصولات خود را به آن ها معرفی کنید. در حین لایو کاربران شما می توانند سوالات خود را مطرح کنند و همان موقع جواب بگیرند.

ویژگی مهم لایو اینستاگرام و تفاوت بزرگ آن با لایو سایر پلتفرم ها از این جهت است که لایو اینستاگرام تا 24 ساعت بعد نیز قابل دسترسی و مشاهده است. شما می توانید با رعایت نکاتی ساده مخاطبان لایو خود را افزایش داده و متعاقبا فالوور های بیشتری را بگیرید.

کاربرد لایو اینستاگرام

1- معرفی محصولات و خدمات جدید

 می توانید در لایو خود محصولات جدید خود را رونمایی کنید. هم چنین می توانید برای تشریح جز به جز محصولات از IGtv یا از وبسایت خود استفاده کنید و در لایو فقط به آن ها لینک بدهید. توجه داشته باشید که فقط از قبل ویدیو محصولات را آپلود کرده باشید.

2- بررسی و تشریح قوانین مسابقات اینستاگرامی

قبل تر هم توضیح دادیم که یکی از راه های افزایش تعامل در اینستاگرام مشارکت دادن مخاطبان در پست ها است و بهترین راه برای آن مجبور کردن مخاطب به کامنت گذاشتن و تعامل است و یکی از تکنیک هایی که منجر به کامنت مخاطبان می شود برگزاری مسابقات اینستاگرامی است. شما می توانید مسابقات و چالش های مختلفی را با جوایز متنوع راه اندازی کنید و منتظر نتایج شگفت آور آن باشید. به همین منظور می توانید از استوری و لایو اینستاگرام برای تشریح قوانین مسابقه ای که راه انداخته اید استفاده کنید و در همان جین سوالات مرتبط را پاسخگو باشید.

3- دریافت ایمیل کاربران

شما می توانید با طراحی فرمی خاص و لینک دادن به آن در لایو اینستاگرام در ازای ارائه فایلی ارزشمند ایمیل کاربران خود را جمع آوری کنید تا در لایو های بعدی به آن ها اطلاعرسانی کنید و هم چنین دیتابیسی کامل تر از قبل داشته باشید.

افزایش بازدید لایو

برای افزایش بازدید لایو می توانید از رعایت موارد زیر به نتیجه خوبی برسید.

1- اطلاعرسانی زمان برگزاری لایو

بسیاری دوست دارند که لایو صفحه اینستاگرام شما را تماشا کنند اما ممکن از زمان برگزاری آن بی اطلاع باشند. به طور مکرر در چند استوری از یکی دو روز قبل از برگزاری لایو کاربران خود را از زمان آن مطلع سازید.

2- استفاده از هشتگ مناسب

در زمان اطلاعرسانی در استوری و پست های خود از هشتگ های مرتبط استفاده کنید. این کار باعث می شود تا شانس شرکت مخاطبین بیشتری که حتی شما را فالو ندارند را در لایو افزایش دهند.

3- بررسی میزان کیفیت صوت و تصویر

حتما پیش از ارائه لایو از صحت و سلامت صوت و تصویر اطمینان حاصل کنید. ممکن است محتوای خیلی مفید و خوبی را تدارک دیده باشید، لوکیشن و همه جوانب را به نحو احسن چیده باشید اما در روز برگزاری لایو به دلایل مختلفی مثل خرابی میکروفون و تجهیزات ضبط یا قرارگیری بد دوربین صدا و تصویر خوبی را نداشته باشید و بدون اینکه بفهمید چرا شاهد خروج کاربران از لایو صفحه خود باشید.

4- محتوای مناسب تولید کنید

در تولید یک لایو اینستاگرام به این نکته توجه داشته باشید که کاربران شما به صورت زنده می توانند به شما ابراز نظر کنند و شما نیز می توانید پاسخ آن ها را بدهید. پس می توانید به جهت تاثیر گذاری بیشتر محتوایی تولید کنید که مخاطب را نیز درگیر کند.

5- در ساعات شلوغی اینستاگرام برگزار کنید

با استفاده از روش هایی که در مقالات قبلی گفته شده است و با استفاده از ابزار متریک اینستاگرام می توانید به طور نسبی ساعات پر ترافیک اینستاگرام را شناسایی کنید و در آن ساعت ها لایو خود را برگزار کنید. درست است که لایو شما تا 24 ساعت بعد از برگزاری آن هم می ماند اما توجه کنید که بیشترین بازدید لایو فقط در زمان برگزاری آن است.

یک نکته

شما می توانید از روش های دیگری نیز برای اطلاعرسانی لایو خود استفاده کنید. برای مثال می توانید با استفاده از ربات هوشمند اینستاگرامین این کار را انجام دهید و یا هم چنین با روش ارسال دایرکت انبوه اینستاگرامین مخاطبان خود را شخصا به حضور در لایو خود دعوت کنید.

نظرات ( 0 نظر )