shape image
مدیریت صفحه اینستاگرام | پروفایل بیو اینستاگرام

مدیریت صفحه اینستاگرام | پروفایل بیو اینستاگرام

پروفایل بیو اینستاگرام اولین قسمتی است که هر کاربر با ورود به صفحه اینستاگرامی شما با آن مواجه می شود. با رعایت نکات مهم در خصوص سفارشی سازی پروفایل بیو اینستاگرام خود می توانید جلوه ای ویژه به صفحه خود بدهید.

اولین موردی که با ورود به هر پیجی به چشم می خورد پروفایل بیو و نمای ظاهری یک اکانت اینستاگرام است. برای مدیریت صفحه اینستاگرام چه بهتر که قبل از هر چیزی به این مورد رسیدگی کنید. در این مقاله نکات کلیدی مدیریت صفحه اینستاگرام را در بخش پروفایل بیو اینستاگرام به شما آموزش می دهیم.

چه لینک هایی در پروفایل بیو اینستاگرام می توان قرار داد؟

شما در قسمت بیو صفحه اینستاگرام خود که با زدن بر روی پروفایل در قسمت پایین صفحه و رفتن به Edit Profile قابل دسترسی است می توانید کلیتی در مورد کارهایی که صفحه انجام می دهد را بنویسید. در این قسمت شما قادر خواهید بود تا سه بخش کلیک خور با لینک آبی قرار دهید.

با آپدیت های جدید اینستاگرام شما می توانید علاوه بر لینک سایت خود دو آیتم کلیک خور دیگر نیز قرار دهید. این دو آیتم یکی هشتگ و دیگری پیج آی دی اینستاگرام است. البته گفتنی است که شما در بیو اجازه دارید تا 3 هشتگ نیز استفاده کنید و یک پیج را با @ در بیو خود قرار دهید.

اگر شخص خاصی را با @ در صفحه خود قرار دهید برای او نوتیفی مبنی بر درخواست اجازه ارسال می شود اگر شخص اجازه ندهد فقط اسم در بیو شما بدون خاصیت کلیک زدن قرار می گیرد و به صورت سیاه در می آید نه آبی.

پنهان کردن پست هایی که در آن ها تگ شده اید

آیا تا بحال شده کسی برند شما را بر روی عکس های خود تگ  کند و شما نخواهید این عکس به نمایش مخاطبانتان در بیاید؟ برای این مسئله چند راه حل وجود دارد.

 • به قسمت پروفایل خود بروید.
 • در وسط صفحه و درست در بالای پست ها و زیر بیو بر روی آیکون آدمک بزنید. شما به صفحه ای برده می شوید که عکس هایی که در آن ها تگ شده اید (صفحه Photos Of You) به نمایش در می آیند.
 • بر روی عکسی که می خواهید تگ شما از روی آن برداشته شود بزنید و بر آیکون ... بالای عکس بزنید.
 • بر روی Photo Options بزنید.
 • در این قسمت برای آنتگ کردن خود بر روی Hide from My Profile یا  Remove Me From Post بزنید.

هم چنین شما می توانید با رفتن به صفحه Photos Of You و زدن بر روی ... رفتن به بخش Tagging Options و انتخاب یکی از گزینه های Add Automatically و یا Add Manually نسبت به نمایش یا عدم نمایش عکس های تگ شده تان اقدام کنید.

بیو خود را پاراگراف بندی کنید

به منظور نمایش بهتر و زیبا تر پروفایل می توانید با لاین برک هایی این کار را انجام دهید. کار با تکست ادیتور اینستاگرام و سازگاری کم آن با زبان فارسی شاید به این منظور کمی سخت باشد. شما می توانید متن خود را با پاراگراف بندی مناسب و جایگذاری مناسب لینک ها و منشن ها از یک تکست ادیتور کپی کرده و در این قسمت پیست کنید. شما می توانید هم چنین در پروفایل بیو اینستاگرام خود از فونت های جذاب و متنوعی نیز استفاده کنید. 

آموزش تغییر فونت در بیو اینستاگرام

هم چنین شما قادر خواهید بود تا این کار را با رفتن به نسخه وب اینستاگرام خود تهیه و تنظیم کنید.

بک لینک گرفتن از پروفایل بیو اینستاگرام برای وبسایت

فراموش نکنید که حتمن در پروفایل بیو اینستاگرام خود وبسایت و یا آدرس شبکه اجتماعی دیگرتان را قرار دهید. با این کار و سوق دادن مخاطبان در پست ها به کلیک بر روی این لینک می توانید ترافیک قابل توجهی را وارد صفحه مورد نظرتان کنید. این لینک را می توانید هر چند بار که خواستید عوض نمایید.

در جستجوهای بیشتری نمایان شوید

علاوه بر یوزرنیم منحصر به فردتان نامی که در اینستاگرام برای خود انتخاب می کنید نیز در صفحه جستجو قابل سرچ هستند. نام خود را از بین کلمه های مرتبط با برند خود که بیشتر در نتایج می آیند انتخاب کنید.

در نوشتن بیو از سمبول ها و ایموجی ها بهره ببرید

برای لوکیشن، ایمیل، سایت و سایر بخش های بیو خود می توانید از نمادهای سیمبولیک استفاده کنید به این منظور می توانید از ایموجی های کیبورد گوشی و یا در برنامه هایی مثل ورد از اینسرت سیمبول استفاده کنید و متن را در قسمت بیو پیست کنید.

اکانت خود را بیزنسی کنید

به منظور استفاده از تبلیغات و یا استفاده از داده های آماری صفحه اینستاگرام خود می توانید پیج خود را به یک پیج بیزنسی تبدیل کنید.

چگونه پیجم را بیزنسی کنم؟

 • به منوی سمت کشویی سمت راست در پروفایل خود بروید.
 • بر روی Settings بزنید و سپس وارد Account شوید.
 • بر روی Switch to Business Account بزنید
 • می توانید اکانت بیزنسی خود را به پیح فیس بوک خود متصل کنید. تنها اکانتی که می تواند به پیج اینستاگرامی شما متصل شود یک اکانت فیس بوکی است.
 • جزئیات مربوط به کسب و کارتان را در این قسمت وارد کنید. اطلاعاتی نظیر دسته کاری و یا موارد ارتباطی مثل ایمیل و تلفن.
 • بر روی Done بزنید.

 

نظرات ( 0 نظر )