shape image
ساخت و استفاده از کالکشن اینستاگرام

ساخت و استفاده از کالکشن اینستاگرام

کالکشن اینستاگرام بخشی در قسمت پست های سیو یا همان بوکمارک شده شماست که به شما کمک می کند تا پست های مورد علاقه خود را طبق یک دسته بندی خاص ذخیره کنید.

چگونه می خواهید مطمئن شوید هیچ عکس مهمی در اینستاگرام را از دست نمی دهید؟ در انتهای سال 2016 و اوایل 2017 اینستاگرام امکانی را برای بوکمارک و سیو کردن عکس ها و پست های مورد علاقه کاربران فراهم کرد. به لطف این امکان امروز دیگر شما مجبور نیستید عکسی را دانلود کنید و یا از پاک شدن و فراموش شدن پستی بترسید. با امکان کالکشن اینستاگرام دیگر هیچ عکس مهمی را از دست نمی دهید.

کالکشن اینستاگرام چیست؟ - Instagram Collection

کالکشن اینستاگرام تنها یک ویژگی برای ذخیره سازی پست های شما نیست بلکه می تواند امکانی را برایتان فراهم بیاورد که بتوانید به وسیله آن پست های ذخیره شده را دسته بندی نیز بکنید. اینستاگرام کالکشن یک ابزار بوکمارک است که کارکردی شبیه به نسخه پینترستی آن دارد. کالکشن اینستاگرام با دسته بندی مناسب علاوه بر این که از پست ها نگهداری می کند دسترسی به این پست ها و جستجو بین آن ها را برای شما ساده تر می کند.

نحوه ساخت و استفاده از کالکشن اینستاگرام

آیا برای ساخت اولین اینستاگرام کالکشن خود آماده هستید؟ در این مقاله شما یاد خواهید گرفت که چگونه این کالکشن ها را بسازید و به خوبی از آن ها استفاده کنید.

برای ساخت کالکشن اینستاگرام دو راه متفاوت را می توانید پیش بگیرید.

1- وارد پروفایل اینستاگرام خود شوید و در منوی سه خط کوچک بالای صفحه بزنید و وارد بخش Saved شوید. در این بخش می توانید تمام پست هایی را که سیو کرده اید ببینید. با زدن بر روی علامت + در بالای صفحه سمت راست می توانید با انتخاب یک نام مناسب کالکشن جدیدی را بسازید. در بخش بعدی وارد صفحه تمام پست های سیو شده تان می شوید. می توانید در این بخش هر پستی را که می خواهید به کالکشن مذکور منتقل کنید. در نهایت بر روی Done بزنید.

2- هنگامی که یک پست را ذخیره می کنید به جای زدن بر روی علامت بوکمارک و ذخیره پست بر روی این علامت نگه دارید تا لیست کالکشن هایتان باز شود. در این قسمت با زدن بر روی علامت + می توانید کالکشن جدیدی را با نام مناسب ایجاد کنید.

سعی کنید اسم کالکشن های خود را به نحوی انتخاب کنید که بتوانید پست های مربوط به هر کالکشن را به درستی دسته بندی کنید. استفاده از کتگوری های کلی برای این دسته بندی بسیار کارآمد است. می توانید دسته بندی خود را بر اساس تاریخ قرار داده و یا هر دسته بندی دیگری که با توجه به سیاست مدیریت پیج اینستاگرام شما همسو باشد می تواند برای این کار مناسب باشد.

حرف آخر

بدون شک استفاده از کالکشن اینستاگرام یکی از آسان ترین و سریع ترین روش ها برای دسته بندی پست های سیو شده تان است. برای مدیریت پیج در کسب و کارهای دیجیتالتان استفاده از کالکشن به شما این امکان را می دهد که رقبا را یک به یک از رصد بگذرانید و با سیو پست ها و تحلیل آن ها اوضاع را تحت کنترل داشته باشید. یا در استفاده های شخصی پست هایی را که دوست دارید در دسته بندی متناسب با آن (برای مثال: ورزشی، آموزشی، سرگرمی و...) ذخیره و بعدا استفاده کنید.

نظرات ( 0 نظر )