shape image
تکنیک های مفید در بکارگیری هشتگ اینستاگرام

تکنیک های مفید در بکارگیری هشتگ اینستاگرام

استفاده از هشتگ در اینستاگرام یکی از کارهایی است که در افزایش فالوور کمک شایانی به شما می کند. برای استفاده از هشتگ اینستاگرام باید به نکات مختلفی نظیر بهترین هشتگ ها، هشتگ های مرتبط با محتوا و ... توجه نمود.

در مدیریت صفحه های اینستاگرام خود برای گذاشتن پست و استوری استفاده از هشتگ امری ضروری و بسیار مهم در افزایش بازدید پست یا استوری شماست. استفاده از هشتگ اینستاگرام برای رسیدن به بهترین نتیجه نیازمند بررسی یک دسته ای از نکات است که در این مقاله برای شما بازگو می کنیم. نکاتی نظیر هشتگ مناسب و کاربردی با توجه به محتوا، هشتگ های ترند و پر کاربرد و چگونگی استفاده از آن ها و مدیریت هشتگ ها در این مقاله بررسی می شوند.

پیدا کردن بهترین هشتگ (نزدیک ترین هشتگ به محتوای پست)

استفاده از هشتگ اینستاگرام مناسب که بیشترین ارتباط و نزدیکی را با پست و محتوای شما داشته باشد تا حد بسیار زیادی می تواند میزان پست ویو و بازدید صفحه شما را افزایش دهید.

چگونه مناسب ترین هشتگ اینستاگرام را پیدا کنم؟

 • بر روی ذره بین پایین صفحه بزنید تا وارد صفحه جستجو شوید.
 • یک کلمه کلیدی مرتبط با پست خود را تایپ کنید و بر روی ستون Tags بزنید.
 • یکی از هشتگ های این لیست را انتخاب کنید.
 • این کار شما را به پیج هایی می برد که از این هشتگ استفاده کرده اند. با این کار گزینه های بیشتری برای انتخاب پیش رو دارید.
 • در بالای نتایج جستجو دو قسمت مجزای Top و Recent موجود است که برترین ها و تازه ترین ها را در آن می تونید ببینید. در نوار بالایی آن نیز بخش Related را می بینید که هشتگ های نزدیک به نتیجه جستجوی شما را نمایش می دهد.

هشتگ های مورد علاقه خود را فالو کنید

می توانید برای ایده گرفتن و در جریان بودن هشتگ های مورد نظرتان آن ها را فالو کنید و هر روز پست هایی را که با این هشتگ زده می شوند را ببینید.

چگونه هشتگ های مورد نظرم را فالو کنم؟

 • بر روی ذره بین کلیک کنید تا وارد صفحه اکسپلور اینستاگرام خود شوید.
 • کلمه ای را که می خواهید در قسمت هشتگ ها جستجو کنید.
 • در صفحه ی هشتگ بر روی فالو بزنید تا صفحه هشتگ مورد نظرتان را فالو کنید.

هشتگ های خود را برای استفاده در آینده ذخیره کنید

این بخش شاید ربطی به تنظیمات اینستاگرام نداشته باشد اما یک آموزش سودمند برای مدیریت پیج اینستاگرام شماست. قسمت کپشن پست ها به شما این امکان را می دهد که متن های ذخیره شده را در آن پیست کنید. شما می توانید هر هشتگ اینستاگرام را که به طور متداول و زیر همه پست ها استفاده می کنید را در فایل نوت ذخیره کنید و برای هر بار پست گذاشتن آن ها را زیر کپشن ها الصاق کنید.

پنهان کردن هشتگ ها در کپشن زیر پست ها

شما می توانید با یکی از دو روش زیر کاری کنید که هشتگ های شما زیر پست هایتان به نمایش در نیایند.

 • روش اول:

پس از این که پست را بدون هشتگ منتشر کردید در کامنت اول هر تعداد هشتگی که می خواهید را قرار دهید. هم چنین می توانید از کامنت دوم و سوم نیز برای هشتگ های بیشتر استفاده کنید.

 • روش دوم:

در این روش شما می توانید با فاصله ای نسبتا بلند تا بالای کپشن خود فاصله بین متن اصلی و هشتگ ها را زیاد کنید. برای این کار باید در انتهای متن مورد نظرتان 5 یا 6 بار اینتر کنید و به خط بعد بروید. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که بعد از هر بار اینتر کردن باید یک علامت کوچک مثل نقطه یا خط تیره قرار دهید تا اینستاگرام آن را به عنوان یک خط کامل شناسایی کند.

پنهان کردن هشتگ اینستاگرام در استوری

شما در هر استوری می توانید تا حداکثر 10 هشتگ استفاده کنید. استفاده از هشتگ در استوری باعث افزایش بازدید استوری شما می شود و افراد زیادی را وارد پیج شما می کند. اما شاید برای این که فضای استوری و زمان آن بسیار محدود است نخواهید صفحه را شلوغ کنید و یا به هر دلیل دیگری نخواهید هشتگ استوری ها به نمایش در بیایند. به این منظور دو کار را می توانید انجام دهید.

 • راه اول:

بعد از اینکه هشتگ ها را زدید آن ها را کوچک کرده و همه را در گوشه کنار هم قرار دهید. بعد از این که همه را یک جا جمع کردید روی آن را با یک استیکر، اموجی و یا یک گیف مرتبط با محتوایتان بپوشانید.

 • راه دوم:

بعد از اینک هشتگ ها را زدید آن ها را در کوچک ترین حالت ممکن قرار دهید و یک جا جمع کنید. روی متن هر هشتگ بزنید و رنگ متن آن را با اطرافش یکی کنید. طوری که دیگر قابل مشاهده نباشند.

 

نظرات ( 0 نظر )