shape image
افزایش تعامل پیج راهی برای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام

افزایش تعامل پیج راهی برای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام

مهم ترین فاکتوری که بتوان از آن به عنوان اعتبار پیج نزد اینستاگرام نام برد نرخ تعامل هر صفحه اینستاگرام با کاربران و مخاطبانش است. تعامل یا همان اینگیجمنت فقط زمانی اتفاق می افتد که شما از طریق لایک، کامنت و دایرکت با فالوورهای خود در ارتباط باشید. این فاکتور نهایتا راهی است برای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام شما.

در راه اندازی یک صفحه جدید برای تبدیل شدن به یک اکانت با نفوذ و تاثیر گذار راه پر پیچ وخمی را باید طی کنید. هدف شما از داشتن یک پیج پر بازدید هر چه که هست به خود شما مربوط است. گاهی هدف از مطرح شدن در این شبکه مجازی کسب درآمد از آن است، گاهی به منظور تاثیرگذاری اجتماعی این کار انجام می شود،  برخی افراد شاید به عنوان بلاگر و اینفلوئنسر سبک زندگی خود را تبلیغ می کنند به هر طریقی و هر نیتی اگر صفحه ای را اداره می کنید برای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام خود مجبور به بالا بردن سطح تعامل پیجتان با دیگر مخاطبان هستید. این کنار با این که وقت گیر است اما یکی از ارزان ترین و کم هزینه ترین روش های ممکن برای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام می باشد. در این مقاله روش هایی را برای رسیدن به تعامل بالا برای شما مطرح می کنیم.

تعامل پیج مجموعه ای اقداماتی است که شما در ارتباط با دیگران انجام می دهید. این اقدامات همان لایک، کامنت، جواب کامنت، جواب دایرکت و دیگر فعالیت های مرسوم اینستاگرام سوای از تولید محتوا و پست و استوری گذاشتن است. قبل از بررسی روش های افزایش تعامل صفحه اینستاگرام شما بیایید ببینیم که این افزایش از چه طریقی موجب بالا رفتن مخاطبان شما می شود. افزایش تعامل شما در ابتدایی ترین حالت سبب می شود که پیج شما همیشه فعال و پویا باشد و در مخاطب حس مسئولیت پذیری ادمین را القا کند. در وهله های بعدی و مهم تر این که روز به روز به تعداد افراد جدیدی که به پیج شما سر می زنند افزوده می شود و شما می توانید افراد بیشتری را جذب کنید.

روش هایی که می توان از طریق آن تعامل پیج را بالا برد

  • در بحث های داغ و هشتگ های ترند شرکت کنید

شما می توانید مکالمات و بحث های داغ را با جستجو در هشتگ ها و موضوعات روز پیدا کنید و با کامنت گذاشتن و شرکت در این گونه موضوعات در دسترس باشید و Engagement پیج خود را بالا ببرید.  به این منظور می توانید هشتگ های محبوب و مرتبط با حوزه کاری خودتان را در تاپ لیست قسمت جستجوی اینستاگرام پیدا کنید در پست های آن مشارکت داشته باشید.

  • رقبای خود را رصد کنید

بهترین کار برای باقی ماندن در صدر لیست پر بازدیدترین کاربران اینستاگرام مقایسه عملکرد صفحه خود با سایر رقبای بالا دستی است. کورس رقابت در اینستاگرام بسیار داغ است برای رقابت در این کورس باید همیشه رقبای خود را رصد کنید و با آن ها در تعامل باشید. برای این کار می توانید از قسمت نوفیکیشن پیجتان اعلان صفحه هایی را که می خواهید رصد کنید را فعال کنید تا در صورت فعالیت آن ها با خبر شوید و در موضوعات ها و مباحثه های زیر پست های آن ها شرکت کنید تا در معرض دید افراد علاقمند به حوزه فعالیت خود در صفحات پربازدید تر قرار بگیرید.

  • کامنت ها را بی پاسخ نگذارید

یکی از مهم ترین مسائلی که در مخاطبان شما حس مهم واقع شدن ایجاد می کند، شخصیت قائل شدن برای وی و پاسخدهی به کامنت هایشان است. شما اگر کامنت ها را بی پاسخ بگذارید و بی اعتنا از کنار آن رد شوید به مرور با افت شدید کامنت و بازدید پست روبرو می شوید که خود تبعات بدی نظیر ریزش فالوور را به دنبال خواهند داشت. سعی کنید تا جایی که می توانید تمام کامنت ها را پاسخ دهید و اگر وقت و حوصله این کار را ندارید یک مدیر شبکه اجتماعی استخدام کنید. سعی کنید حتی المقدور همه کامنت ها را پاسخ دهید( از وظایف مدیر شبکه مجازی)

  • دایرکت ها را بی پاسخ نگذارید.

به همان اندازه که پاسخگویی به کامنت ها مهم است. جواب دادن دایرکت ها و بی پاسخ نگذاشتن آن ها نیز برای یک مدیریت یک پیج حرفه ای ضروری است. سعی کنید تمام دایرکت های خود را باز کرده و به آن ها پاسخ دهید. در کنار وقتی که برای جواب دادن به کامنت ها می گذارید باید به وضعیت دایرکت خود نیز رسیدگی کنید. اگر هم وقت ندارید به فکر استخدام یک مدیر شبکه مجازی برای خود باشید.

  • ایمیل و تلفن

قرار دادن ایمیل و تلفن شرکت و یا مجموعه در قسمت مشخص به خود که در پایین بیو واقع است یکی از راه های اعتبار بخشی به صفحه اینستاگرام شماست. ایمیل و تلفنی را در این قسمت قرار دهید که پاسخگوی آن باشید و مخاطب شما بتواند اگر از طریق کامنت و دایرکت نتوانست حداقل از این راه با شما در ارتباط باشد. قرار دادن تلفن و ایمیل پاسخگو در این قسمت نشان دهنده معتبر بودن کسب و کار شماست و اعتبار زایی خیلی خوبی برای صفحه شما به ارمغان می آورد.

نظرات ( 0 نظر )