shape image
افزایش بازدید با استفاده از استوری اینستاگرام

افزایش بازدید با استفاده از استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام یکی از بخش های جذاب اینستاگرام است که با استفاده از آن می توانید مخاطبین زیادی را به صفحه خود اضافه کنید. استفاده صحیح از استوری اینستاگرام باعث جذب حداکثر مخاطب و افزایش فالوورهای شما می شود.

همانطور که می دانید درصد زیادی از مردم در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام عضو هستند. بازار رقابت در این شبکه مجازی بر سر جذب مخاطب و افزایش فالوور بسیار داغ است. هر کاربری بسته به نوع سیاستی که صفحه اینستاگرامش را اداره می کند روش های مختلفی برای افزایش بازدید و جذب مخاطب بیشتر را در پیش می گیرد. عده ای با تبلیغات گسترده و صرف هزینه هایی این کار را می کنند که اگر خوب و اصولی انجام شود بهترین و سریعترین نتیجه بخشی را دارد. عده ای با ایجاد مسابقات و اهدای جوایز و برگزاری کمپین و چالش های گوناگون این کار را می کنند. اما برخی دیگر نیز هستند که لزومی در صرف هزینه های گزاف نمی بینند و فقط به بخش تولید محتوای خوب و باکیفیت مشغول هستند. این عده مخاطبان اصلی این مقاله هستند چرا که در این مقاله سعی می کنیم یکی از تکنیک های کوچک اما کاربردی را در اینستاگرام آموزش دهیم که تاثیر بسزایی در افزایش بازدید پست ها و پیج شما دارند. استفاده از استوری اینستاگرام یکی از کارهایی است که می توانید در جهت افزایش بازدید پیج خود انجام دهید و نتیجه خوبی را از آن بگیرید.

شما می توانید با رعایت یکی دو نکته ساده از ابزار استوری اینستاگرام به بهترین نحو استفاده کنید. استوری اینستاگرام پست هایی هستند که انقضایی 24 ساعته دارند. البته در بخشی به نام هایلایت می توان آن ها را دسته بندی و آرشیو نمود اما در کل زمان نمایش استوری به اندازه یک شبانه روز است. استوری ها نیز می توانند مانند پست ها به صفحه اکسپلور راه بیابند، شامل هشتگ ها و تگ های متنوع باشند و هم چنین شما قادر خواهید بود پست های خود را نیز در استوری لینک کنید.

شما ممکن است در صدر صفحه فید کاربران خود نباشید و پست هایتان بازدید کمتری داشته باشد اما  اگر در بخش استوری خوب کار کنید شانس بیشتری برای دیده شدن خواهید داشت. اگر استوری های شما شامل محتوای مناسب و یا استیکر هایی نظیر نظرسنجی، سوال و جواب، رای گیری و ... باشد می تواند مخاطبین زیادی را به این استوری ها جلب کند و این جلب مخاطب مصادف است با ورود استوری به صفحه اکسپلور. با ورود استوری به این صفحه شانس بسیار بالایی خواهید داشت تا توسط افراد جدید شناسایی و دیده بشوید. این جا جایی است که می توانید در میان استوری های خود پست های قدیمی تان را بازنشر دهید تا ویو پست های اینستاگرام خود را بالا ببرید و یا حتی قادر خواهید بود در استوری های خود تبلیغات دیگر پیج ها را داشته باشید.

افزایش بازدید استوری اینستاگرام

برای این که استوری شما بازدید بالایی داشته باشد تا به تبع آن بتوانید پست ویو بالا بگیرید می بایست یک سری نکات را به خوبی رعایت کنید. بسیاری از نکاتی در استوری گذاشتن موجب بالا رفتن کیفیت آن می شود مانند نکته هایی است که در مورد پست ها گفته شده است مثلا نکاتی مثل هشتگ گذاری مناسب، منشن بجا، محتوای با مفهوم و مناسب هم در پست و هم در استوری باید رعایت شود اما یکی دو نکته ای وجود دارد که مختص استوری اینستاگرام است.

در استوری شما زمانی به اندازه 6 تا 7 ثانیه وقت نمایش اثر دارید پس سعی کنید مطلب مورد نظرتان را در این زمان کوتاه انتقال دهید. برخی با گذاشتن متن های بلند در استوری موجب خستگی چشم و سر رفتن حوصله مخاطب می شوند که اصلا درست نیست. متن های بلند، تصاویر پر آیتم و شلخته، نوشته های زیاد و شلخته از عواملی هستند که بازدید شما را کاهش می دهند. همانطور که از نام آن معلوم است استوری به معنای روایت داستان می باشد پس سعی کنید در استوری گذاشتن داستانی را تعریف کنید. یعنی استوری شما شامل شروع، میانه و پایان ماجرا باشد. این گونه بهترین نتیجه ها را می گیرید.

از استوری می توانید به جای پست های موقت استفاده کنید. بعضی مواقع می خواهید نکاتی را فقط ی یک زمان خاصی به مخاطبان خود بگویید و نمی خواهید این موضوع برای همیشه در پیجتان باقی بماند اینجاست که می توانید این مطالب موقتی را به صورت استوری با مخاطبان در میان بگذارید.

استفاده از استوری اینستاگرام به همین چند مورد مختصر ختم نمی شود و افراد زیادی هستند که با خلاقیت های بسیاری استفاده های بی نظیری از این سرویس اینستاگرام می کنند. شما چه پیشنهادی در این رابطه دارید؟

نظرات ( 0 نظر )