shape image
معرفی ابزارهای رایگان برای ذخیره ویدیو در اینستاگرام

معرفی ابزارهای رایگان برای ذخیره ویدیو در اینستاگرام

ابزارهای رایگان مختلفی برای ذخیره ویدیو در اینستاگرام چه برای دانلود بر روی کامپیوتر و چه برای ذخیره در موبایل وجود دارد که در این پست به معرفی این برنامه ها پرداخته ایم.

اینستاگرام امروزه می تواند با اختلاف به عنوان محبوب ترین پلتفرم شبکه اجتماعی در دنیا لقب بگیرد. این شبکه با تعداد بیشماری از کاربران با حدود ماهانه یک میلیارد یوزر، فعال است. در این شبکه اجتماعی مردم محتوای بصری به اشتراک می گذارند. عکس ها و فیلم ها و ویدیوهای مختلفی که شاید شما بخواهید آن ها را به دلایل گوناگون سیو کنید. اما شما اجازه ذخیره ویدیو در اینستاگرام را از سوی این شرکت ندارید و به جز با استفاده از برنامه های کمکی قادر به این کار نخواهید بود. در این مقاله تعدادی از این برنامه ها را برای شما معرفی می کنیم.

چرا دانلود از اینستاگرام؟

به طور کلی دو دلیل عمده برای ذخیره ویدیو در اینستاگرام وجود دارد:

1- مشاهده در حالت آفلاین: تا به حال شده با دیدن ویدیویی جالب بخواهید آن را دوباره ببینید اما در پیدا کردن آن مشکل داشته باشید؟ اگر شما آن ویدیو خاص را دخیره کرده باشید می توانید هر وقت که خواستید از روی حافظه دستگاه ویدیو مورد نظرتان را باز کنید و به راحتی ببینید. البته گفتنی است که با امکان سیو و بوکمارک خود اینستاگرام نیز می توانید ویدیو ها را ذخیره کنید اما در این کار دو مشکل وجود دارد. یکی اینکه برای مشاهده دوباره باید به اینترنت متصل باشید و دوم اینکه همانطور که گفته شد باید به دنبال صدها ویدیویی که ذخیره کرده اید به دنبال ویدیو مدنظرتان بگردید.

2- پست گذاری دوباره (Repost): دلیل دیگر برای ذخیره ویدیو در اینستاگرام این است که بتوانید بعدا آن را در صفحه خود با کپشن مورد نظر خود به کار بگیرید. شما می توانید پست ها و آی جی تی وی ها را به صورت استوری در صفحه خود پست کنید اما هیچگاه قادر نخواهید بود تا آن ها را در صفحه خود پست کنید. بنابراین تنها پست کردن این گونه عکس ها و ویدیو ها ذخیره کردن آن هاست.

انواع ویدیوهای اینستاگرام

در واقع سه گروه ویدیو بر روی پلتفرم اینستاگرام وجود دارد.

استوری ها

شما می توانید علاوه بر محتوای متنی و عکس ویدیوهای 15 ثانیه ای در استوری اینستاگرام قرار دهید.

IGTV

آی جی تی وی پلتفرم اشتراک ویدیو اینستاگرام است که شما می توانید ویدیوهای خیلی طولانی تر را در آن قرار دهید. ویدیوهای این بخش بین 10 ثانیه تا 15 دقیقه به صورت استاندارد باید باشد. ویدیوهای این بخش بیشتری خواهان برای دانلود را دارند.

پست ها

دسته سوم از ویدیو ها، آن هایی هستند که به صورت پست با و یا بدون کپشن در صفحه کاربران قرار می گیرد.

ابزارهایی برای ذخیره ویدیو در اینستاگرام

ابزارهای آنلاین بسیاری برای ذخیره ویدیو در اینستاگرام وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. به طور کلی دو دسته از این برنامه ها موجود هستند. دسته برای ذخیره دستکتاپ و دسته برای ذخیره بر روی موبایل.

ذخیره ویدیو بر روی PC

1.DownloadInstagramVideos.net

این یک سرویس با کاربری بسیار ساده برای دانلود ویدیو از اینستاگرام است. ذخیره ویدیو در اینستاگرام توسط این سرویس در دو قدم بسیار ساده انجام می شود.

ابتدا URL ویدیو مورد نظرتان را در صفحه اول این سایت وارد می کنید. در مرحله دوم با انتخاب نوع کیفیت و پسوند فایل آن را ذخیره می کنید.

2.DownloadGram.com و Instaview.me

این دو سیستم ساده و مشابه سرویس قبلی است که کار ذخیره ویدیو در اینستاگرام را به خوبی برای شما انجام می دهد. تنها کاری که لازم است انجام دهید کپی-پیست URL مربوط به ویدیوتان در صفحه این سایت است.

3.InstaUncle.com

این نیز یک سرویس آنلاین است که به شما این اجازه را می دهد تا ویدیوهای IGTV را در دسکتاپ خود ذخیره کنید. نحوه کار با این سرویس هم دقین مانند سرویس هایی قبلی است که ذکر شد.

توصیه طلایی: استفاده از اکستنشن گوگل کروم برای ذخیره ویدیو در اینستاگرام

به جای استفاده از یک برنامه جانبی برای دانلود ویدیو اینستاگرام و یا استفاده از سرویس های آنلاین برای این کار شما همچنین می توانید از افزونه های کروم استفاده کنید. برای مثال اکستنشن DownAlbum به شما اجازه می دهد تا استوری ها، عکس ها و ویدیوها را به طور مستقیم از اپ اینستاگرام دانلود کنید.

برخلاف بقیه سرویس های این پست که شما برای ذخیره ویدیو یا عکس مجبور بودید اینستاگرام را ترک کنید با استفاده از این روش دیگر نیازی به ترک آن نیست و می توانید به طور مستقیم فایل مورد نظرتان را از اینستاگرام دانلود کنید.

به سادگی این اکستنشن را نصب کنید سپس زیر هر پست، استوری و یا حتی IGTV می توانید گزینه های انلود را مشاهده کنید.

ذخیره ویدیو بر روی موبایل

دقیقا مانند سرویس هایی که بالا معرفی شد گزینه هایی برای دانلود ویدیو در اینستاگرام توسط موبایل نیز وجود دارد. این برنامه ها به شما اجازه می دهند تا ویدیوهای اینستاگرامی را به طور مستقیم در تلفن همراه خود ذخیره کنید.

4.Video Downloader for Instagram (Android)

دقیقا به همان روش های ذکر شده برای دانلود بر روی دسکتاپ کار می کند. شما با کپی پیست URL ویدیو مربوطه به راحتی می توانید آن را دانلود کنید.

5.Regrammer (iOS)

این برنامه یک گزینه بسیار محبوب در بین کاربران iOS است. شما با این برنامه می توانید هر پستی را در اینستاگرام بدون تگ و واترمارک ریپست کنید. به سادگی URL پست مورد نظرتان را در اپ وارد کنید و پس از مشاهده پیش نمایش آن را ریپست کنید.

ریگرامر را علاوه بر این می توان برای ذخیره ویدیو در دسکتاپ نیز مانند تمام روش هایی که ذکر شد استفاده نمود.

این برنامه هم چنین می تواند استوری ها و IGTV ها را نیز دانلود کند.

6.IGSave

این یکی دیگر از برنامه های سودمندی است که می توانید با آن پست های ویدیویی اینستاگرام را دانلود و یا ریپست کنید. یکی از مزیت های این برنامه این است که به شما اجازه Bulk Download می دهد. این بدان معنی است که شما می توانید در یک لحظه چندین فیلم و عکس را با هم دانلود کنید.

7.FastSave

همانطور که از اسم آن پیداست برنامه ای برای ذخیره سریع ویدیوهای اینستاگرام می باشد. کارکرد این برنامه مانند تمام برنامه هایی است که پیش تر ذکر شدند.

نتیجه گیری

دانستن این که چطور می توانید ویدیوهای اینستاگرامی را ذخیره کنید امکانات فراوانی به شما می دهد. شما می توانید به سادگی ویدیو ها را ذخیره کنید، هر وقت که دوست داشتید در حالت آفلاین آن را مشاهده کنید و یا در مواقع لزوم آن ها در صفحه خود پست کنید. در مدیریت صفحه اینستاگرام خود باید به این نکته توجه داشته باشید که همیشه باید به روز باشید و پست های کارشده ای بگذراید. ذخیره ویدیو ها به شما این امکان را می دهد تا به راحتی بتوانید در سطح کل اینستاگرام ویدیوهای زیادی را به عنوان خوراک داشته باشید.

نظرات ( 0 نظر )